הרדמה

ניתוחי פה ולסת נעשים על פי רוב בהרדמה מקומית. על כן, מנתחים בתחום הפה והלסתות עוברים הכשרה מקיפה בתחום ההרדמה המקומית. לאחר סיום בית הספר לרפואת שיניים, עוברים הכירורגים כחמש שנים של הכשרה במסגרת התמחות בבית חולים, לצד מתמחים בכירורגיה כללית ובהרדמה כללית. במהלך אותה התמחות מתנסה הכירורג בהרדמה כללית, מעריך את מצבם של החולים העומדים לפני הרדמה, מבצע אותה ומנטר את החולים לאחר ההרדמה.

 

כתוצאה מההכשרה המקיפה הזו, כירורגי הפה והלסתות מיומנים בשימוש ובביצוע נכון של כל טווח טיפולי ההרדמה: החל מטשטוש (סדציה), דרך הרדמות מקומיות, וכלה בהרדמה כללית. כל כירורגי הפה והלסתות מנוסים בהתמודדות עם כל הפעולות הנדרשות במהלך ההרדמה: ניהול דרכי אוויר, צנרור קנה או שימוש בצנתרים תוך ורידיים. מנתחי הפה והלסתות עומדים בביטחון גם מול הסיבוכים או מצבי החירום המתעוררים לעיתים רחוקות במהלך ההרדמה.

surgeon-adjusting-oxygen-mask-patient-mouth-operation-theater (1)
closeup-syringe-with-anesthesia-dental-clinic (1)

כשתגיעו אל המנתח שלכם לפני הניתוח, כירורג הפה והלסתות יסביר לכם בפרוטרוט ולאחר התייעצות, איזו הרדמה מתוכננת במקרה שלכם, וכיצד תרגישו במהלך ואחרי הניתוח עצמו. זהו הזמן בו אתם כמטופלים יכולים להתייעץ עם הרופא, לדון בכל פרטי ההליך, לשאול כל שאלה העולה בראשכם וגם להביע את דאגותיכם, שוודאי קיימות. עם זאת, כבר כאן ועכשיו נוכל לספר כי רוב המטופלים מעידים על הרגשה נוחה ונעימה הרבה יותר מן הצפוי במהלך הניתוח. ההכשרה המעמיקה בתחום ההרדמה מסייעת למנתחי הפה והלסת לבצע את ההליכים בצורה בטוחה, נוחה ומרגיעה, כך שאתם בידיים טובות.

 

הטיפול אינו מסתיים מיד עם תום הניתוח. ראשית, היו בטוחים שכל הליך ההתאוששות מלווה ומפוקח על ידי הרופא, שכזכור מנוסה גם במעקב שלאחר ההרדמה. מעבר לכך, במקרים מסויימים ייתכן שתקבלו מרשם לתרופות נוספות שתצטרכו לקחת למשך תקופה מסויימת בביתכם. תרופות אלו נועדו לגרום למטופלים לשוב לאיתנם מהר ככל הניתן, ולהרגיש בנוח במידת האפשר עם שובם לביתם.