שתלים דנטאלים

בשנים האחרונות נפוץ יותר ויותר לראות אנשים המטופלים בשתלים דנטליים להחלפת שיניים חסרות. השתלים הדנטליים הם פתרון ארוך טווח לאובדן שיניים, והם מוטמעים בעצם הלסת ממש כמו שיניים טבעיות. לשתלים יש כמובן יתרון מסויים על פני שיניים טבעיות, משום שהם לעולם לא יפתחו עששת ו”חורים”. יתר על כן, בניגוד לגשרים קבועים או לשיניים תותבות נשלפות, שתלים דנטליים לא פוגעים בשיניים הבריאות שמסביבם ואינם מובילים לאובדן עצם בלסתות. בעזרת תחזוק רציף ונכון של השתלים, הם יכולים להחזיק מעמד בפיכם לאורך כל החיים.

 

השתלים הדנטלים מוחדרים, כמובן, בניתוח המבוצע על ידי כירורג מיומן. לכאן נכנסים כמובן מנתחי הפה והלסתות שלכם, שעברו הכשרה ייעודית במיוחד למקרים כאלו. רופאים כירורגים המתמחים בפה ולסת מכירים לפני ולפנים את מורכבות העצם, העור, השרירים והעצבים שבאזור ההשתלה, ומטרתם להביא לתוצאות הטובות ביותר שניתן להשיג. מחקר שפורסם בשנת 2014 הצביע על הצלחה גבוהה יותר של טיפולי שתלים דנטליים כאשר הם מבוצעים על ידי מומחה בתחום.

 

השתלים מורכבים מטיטניום שמתאחה עם עצם הלסת בתהליך הנקרא “אוסאואינטגרציה”. התהליך אורך כמספר חודשים מרגע החדרת השתל לעצם הלסת, והוא הסיבה שהשתלים אינם מחליקים החוצה מן הפה, או מרעישים בדומה לשיניים תותבות. אוסאואינטגרציה היא גם הסיבה לכך שברוב המקרים אין אובדן או ספיגת עצם לאחר טיפול בשתלים דנטליים.

 

טכנולוגיית השתלים הדנטלים כבר בת 20, ועם זאת הנתונים מראים כי מרבית השתלים שהוחדרו על ידי מומחים בארה”ב עדיין מתפקדים ברמה גבוהה. סקרי דעת קהל בקרב מטופלים מעידים כי המטופלים עצמם עדיין מרוצים מתוצאות הטיפול, ובטוחים כי ביצעו את ההחלטה הנכונה. במידה ואתם זקוקים לטיפול דומה, מומלץ להתייעץ עם כירורג פה ולסתות ולבדוק את אפשרות הטיפול בהקדם.

quang-tri-nguyen-VckdJzo7ig0-unsplash (1)